KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143154
nr 1514 3154
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, kvinnoporträtt. Olja på duk, 105x75 cm, yttermått inklusive ram: 119x89 cm
Kondition: dukskador
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Utrop:
500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:40:41